0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Prodej chalupy ve Štramberku v podhůří Beskyd

p1410947-4.jpg p1410947-4.jpg
img-0045-3.jpg img-0045-3.jpg
img-0047-3.jpg img-0047-3.jpg
Okres Nový Jičín
Obec Štramberk
Ulice skryto
Cena objektu: 1 950 000
Číslo zakázky 1362
Datum aktualizace 07.03.2018
Kontakt makléře
Kontakt na makléře

Ing. Lenka Hrtánková, DiS.
+420 775 711 999
info@kaktusreality.cz

Popis

Nabízíme k prodeji zděný volně stojící dům, na pozemku o ploše 241 m2 s malou zahrádkou. Je vystavěn kolmo v prudkém svahu mezi ulicemi Dolní Bašta a Horní Bašta, směřujícímu až k hradu. Tento výškový rozdíl byl vyrovnán vysokou, částečně do svahu zapuštěnou kamennou podezdívkou. Ta obsahuje několik sklepních prostor, přístupných vlastním vstupem z dolní ulice, s níž je celý dům zalícován. Na podezdívku nasedá zděné přízemí, které je i přesto v zadní části zapuštěno do svahu. Uliční štítové průčelí je nepravidelně trojosé s mladšími dvojdílnými okny. Jižní okapová strana, podél které vede spojka obou zmíněných ulic, je dvojosá s jedním trojdílným oknem a vstupem. K zadnímu štítu přiléhá po celé jeho délce úzký zděný přístavek s pultovou střechou, která částečně zasahuje až do bedněného štítu. K severní straně domu byl ve 2. polovině 20. století přistavěn patrový přístavek. Celek domku kryje původní vysoká sedlová střecha se svisle bedněnými štíty s laťováním a podlomením. V čelním štítě se zachovala dvojice malých větracích okýnek, v zadním pak torzálně trojice výzorníků ve tvaru kvadrilobu.
I přes několik účelových úprav po polovině 20. Století si dům zachoval mnoho ze své autenticity. Především pak celkovou hmotu, střechu se svisle bedněnými štíty a trojici starších výzorníků.
Jen pár kroků od štramberského náměstí - v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd se tak můžete stát součástí života nově zrekonstruovaného centra unikátních penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, hotelů nebo lázeňského komplexu, kde zázemí tvoří v rekonstruovaných měšťanských domech - Hotel Štramberk a penzion Jaroňkova pekárna nebo areál Lašských pivních kúpelí či Městský pivovar Štramberk. Tento objekt vyžaduje celkovou rekonstrukci, kterou v případě zájmu pro vás rádi zajistíme a to včetně nabídkového rozpočtu se stavební společností specializující se na rekonstrukce.

Zobrazit více Skrýt popis

Specifikace

Kontaktní formulář
*
*
*
*
* - toto pole je nutno vyplnit