0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Prodej dvojice roubených domů ve Štramberku v podhůří Beskyd

img-0037-3.jpg img-0037-3.jpg
img-0026-3.jpg img-0026-3.jpg
img-0053-3.jpg img-0053-3.jpg
img-0056-3.jpg img-0056-3.jpg
dscn1909-3.jpg dscn1909-3.jpg
dscn2279-3.jpg dscn2279-3.jpg
Okres Nový Jičín
Obec Štramberk
Ulice skryto
Cena objektu: 1 450 000
Číslo zakázky 1361
Datum aktualizace 19.10.2017
Kontakt makléře
Kontakt na makléře

Ing. Lenka Hrtánková, DiS.
+420 775 711 999
info@kaktusreality.cz

Popis

V centru Štramberku na ulici Dolní Bašta vám nabízíme ke koupi dvojici roubených domů (obytné stavení a bývalý výminek) z 18. století, zvané „Jericho“ mezi ulicí Horní a Dolní Bašta. Chalupa má dva vchody - jak z ulice Dolní Bašta, tak i z ulice Horní Bašta. Dvojice roubených domů je postavena na ploše 99 m2 a je kulturní památkou č.r. 8-3407.
Větší z objektů byl podélně situován do svahu, přistavěn k líci ulice Horní Bašta. Spád terénu vyrovnávala kamenná podezdívka, na kterou nasedalo z kuláčů roubené přízemí. Jednoduchá sedlová střecha, krytá lepenkou, svým západním štítem navazovala na sousední objekt. Východní svisle bedněný štít byl doplněn výzorníkem a podlomením. Rekonstrukcí objektu za účelem zkvalitnění bydlení, byla vyměněna střecha a k jižní straně přistavěn zděný trakt.
Menší z objektů, tzv. výminek s vlastním číslem popisným, je tvořen drobnou obdélnou roubenou dvojdílnou stavbou na vysoké kamenné podezdívce v líci ulice Dolní bašta. Roubené, původně vápnem obílené přízemí z otesaných kuláčů, se k ulici obracelo jednoosým průčelím s kaslíkovým oknem. Stejné se nacházelo i ve štíhlém východním průčelí, obráceném do soutky mezi sousedním domem, kterou vedlo kamenné schodiště. Z tohoto schodiště se vcházelo i ke vstupům do obou domků. Valbová střecha, v minulosti krytá asfaltovou lepenkou, je dnes pokryta štípaným šindelem.
Domy jsou vzácným dokladem typu předměstských dvoudílných domků roubených z kuláčů. Především pak tzv. výminek, který se dočkal i odborné rekonstrukce.
Jen pár kroků od štramberského náměstí - v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd se tak můžete stát součástí života nově zrekonstruovaného centra unikátních penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, hotelů nebo lázeňského komplexu, kde zázemí tvoří v rekonstruovaných měšťanských domech - Hotel Štramberk a penzion Jaroňkova pekárna nebo areál Lašských pivních kúpelí či Městský pivovar Štramberk. Tento objekt vyžaduje celkovou rekonstrukci, kterou v případě zájmu pro vás rádi zajistíme a to včetně nabídkového rozpočtu se stavební společností specializující se na rekonstrukce dřevěnic.

Zobrazit více Skrýt popis

Specifikace

Kontaktní formulář
*
*
*
*
* - toto pole je nutno vyplnit

Podobné nabídky

Prodej chalupy ve Štramberku v podhůří Beskyd
Prodej

Prodej chalupy ve Štramberku v podhůří Beskyd

Typ: Chaty a rekreační objekty Lokalita: Štramberk

1 950 000