0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Kam na jídlo

Nejvíce restaurací sídlí na Masarykově náměstí a v okolních ulicích. Najdeme zde jak tradiční restaurace s českou kuchyní, tak čínské a indické restaurace, italské pizzerie, turecký fast-food a mnoho dalších

Také proslulá Stodolní ulice přes den nabídne nejeden gastronomický zážitek, ačkoli její doménou zůstává noční zábava.

K centru Ostravy dnes nerozlučně patří starší i zcela nové kavárny, cukrárny, čajovny a hospody s denním menu a solidní nabídkou jídel. A o hladu zde pochopitelně nezůstanou ani vegetariáni, vegani a další příznivci alternativního stravování.

Jídelníček labužníkům dále zpestřuje řada gastronomických festivalů, kde můžete ochutnat pokrmy zahraniční kuchyně, jakož i domácí recepty z dílny místních obyvatel.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Úmění a zábava

Obyvatelé Moravské Ostravy žijí doslova v centru kulturního dění. Kina, divadla, muzea, koncerty, přednášky, besedy i festivaly – všude dojdete během několika minut.

Minikino Kavárna nabízí kvalitní filmy i příjemné prostředí kavárny. Za větším plátnem a hollywoodskými trháky se vydejte do multikin v OC Karolina a OC Futurum.

Bohatý je rovněž program ostravských divadel, z nichž jmenujme Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Petra Bezruče, a to i pro jejich historické budovy.

Děti a rodiče mohou využít nabídky Divadla loutek, muzea miniatur MINIUNI nebo muzea Pohádkový svět strašidel v prostorách Slezskoostravského hradu.

Lokalita kolem Nové radnice s vyhlídkovou věží je pro bydlení jako stvořená. Hned za budovou se nachází rozsáhlé Komenského sady – oblíbené místo pro procházky, sportovní aktivity či piknik s dětmi. Nábřeží Ostravice je pak dějištěm festivalů, promítání pod širým nebem a dalších akcí.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Noční život

Stodolní, alias „ulice, která nikdy nespí“, není zdaleka jediným místem, kam Ostravané vyrážejí za zábavou. Nové kluby, hospody a bary vznikají v samotném centru, tj. v okolí Masarykova náměstí a v přilehlých uličkách. Oproti Stodolní zde panuje klidnější atmosféra a na své si přijdou i milovníci živé hudby a venkovního posezení na zahrádce.

Párty, taneční hudba a bujará zábava ve velkém stylu zůstávají doménou ulice Stodolní s desítkami klubů, barů, stripbarů a restaurací, které zavírají až těsně nad ránem. Ulice se tak stala atraktivní a vyhledávanou ostravskou lokalitou rovněž pro investory, makléře a zájemce o reality obecně.

K nejoblíbenějším podnikům s živou hudbou patří kluby Parník, Hudební Bazar nebo novější Dock a Pjetka. Za filmem, divadlem a kulturou Ostravští dále míří do Staré Arény, Centra Pant či Kulturního centra Cooltour.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Nakupování

Obyvatelé centra Ostravy mají k dispozici hned 2 velká obchodní centra: OC Futurum a OC Karolina, a dále Obchodní centrum Laso, situované přímo na Masarykově náměstí. Zatímco Futurum je vzdáleno asi 5 minut autem od historického centra, do novějšího a většího OC Karolina dojdete za pár minut pěšky. V posledně jmenovaném najdete nejen obchody s potravinami, oblečením a knihami, ale rovněž restaurace a bistra, fitness centrum či multikino Cinema City s aktuálními filmovými hity.

Historické centrum Ostravy disponuje soběstačnou sítí obchodů s širokým sortimentem, od lokálních prodejců potravin přes butiky, knihkupectví, zlatnictví až po supermarkety a večerky s dlouhou otevírací dobou.

Nabídku obohacují farmářské a jiné trhy pravidelně pořádané na Masarykově a Jiráskově náměstí, a to během celého roku. Zakoupit tak můžete biopotraviny a další produkty od lokálních dodavatelů.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto