0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Kam na jídlo

Pokud bydlíte v Zábřehu, Hrabůvce či na Dubině, do restaurace to nikdy nemáte daleko. A přestože síť gastronomických podniků rovnoměrně pokrývá území všech obvodů, nejvíce jich nabízí Ostrava-Zábřeh. Právě v obchodním centru AVION Shopping Park sídlí celá řada obchodů a restaurací, kde ochutnáte mj. též indickou a jinou exotickou kuchyni. Mezi nejoblíbenější podniky dále patří Zámek Zábřeh – stylová restaurace, minipivovar a hotel v historické budově s příjemným venkovním areálem. K tradičním restauracím se řadí U Helbicha či Kovárna U Bělského lesa.

V oblasti najdete též dostatek kvalitních kaváren, cukráren a čajoven, a to zejména v lokalitách kolem náměstí SNP v Zábřehu, v areálech Kotva a Alexandria na ulici Výškovická nebo podél ulice Dr. Martínka v Hrabůvce.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Úmění a zábava

Obyvatelé Ostravy-Jih nemusejí za kulturou a zábavou cestovat do centra. K dispozici mají kino, dům kultury, sportovní arénu a stadion, ale i řadu dalších kulturních a sportovních institucí.

Dům kultury AKORD v Zábřehu pravidelně pořádá koncerty českých i zahraničních umělců, divadelní představení a besedy. Pestrá je rovněž nabídka pohybových, jazykových či hudebních kurzů.

Zmodernizované Kino Luna ve Výškovicích nabízí aktuální filmové hity s výborným obrazem a zvukem. V Luně nebo středisku K-Trio v Hrabůvce se pravidelně konají přednášky, divadelní představení, hudební vystoupení a semináře.

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích se stal novým sídlem FC Baníku Ostrava. Multifunkční Ostravar Aréna hostí, krom zápasů hokejového mužstva Vítkovic, koncerty hudebních hvězd světového formátu.

Vodní areál Ostrava-Jih v Zábřehu nabízí venkovní koupaliště s 50metrovým bazénem, tobogány, skluzavky a další atrakce pro celou rodinu.

Zájem celé Ostravy si vysloužila akce Svatováclavské slavnosti piva konaná pravidelně na podzim v areálu Zámku Zábřeh.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Noční život

V jižní části Ostravy najdete mnoho lokálních hospůdek, restaurací, klubů, ale také barů a heren. V řadě podniků se scházejí fanoušci kulečníku, bowlingu, šipek a dalších her.

Centrem nočního života však zůstává Zábavní centrum ALEXANDRIA-Loď ve Výškovicích s vyhlášenou diskotékou, pizzerií a barem, které lákají interiérem, jenž nedávno prošel celkovou rekonstrukcí. K oblíbeným cílům fanoušků noční zábavy patří Zábavní centra Venuše a Broadway v Ostravě-Dubině, kde nechybějí restaurace, bowling a diskotéky.

Obyvatelé Ostravy-Jih mohou využít kvalitní dopravní spojení s centrem města a vyrazit za zábavou tam. Krom klasických tramvajových linek zde jezdí tzv. party bus, jenž o pátečních nocích korzuje mezi zmiňovanou ALEXANDRIí a ulicí Stodolní.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Nakupování

Střediskem nákupů v Ostravě-Jih zůstává už po mnoho let AVION Shopping Park v Zábřehu, v jehož rozsáhlém a nedávno zrekonstruovaném areálu najdete hypermarkety i menší obchody s potravinami, nábytkem, oblečením či sportovními potřebami, stejně jako restaurace a sportovní zónu.

Za většími nákupy mohou místní zamířit také do Ostravy-Hrabové, kde sídlí velké hypermarkety Makro a Tesco.

Podobně jako v jiných částech Ostravy, rovněž v Ostravě-Jih mohou obyvatelé využít velmi dobrou síť lokálních obchodů s potravinami, oblečením a dalšími nezbytnostmi. Samozřejmostí jsou též početné večerky s prodlouženou otevírací dobou a komplexní nabídkou zboží.

Především na náměstí SNP v Zábřehu se pravidelně konají trhy, jarmarky a další akce, kde lze zakoupit potraviny a produkty od regionálních výrobců a dodavatelů.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto