0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Kam na jídlo

Areál Dolní oblasti Vítkovice se stal oblíbeným cílem hudebních fanoušků, ale i milovníků kvalitní kávy a dobrého jídla z celého světa. V areálu se nachází hned několik kaváren se stylovým interiérem a neméně zajímavým menu. Asi nejznámější je Bolt Café s vyhlídkovou terasou, umístěná v 77,7 metrů vysoké věži, která tvoří součást bývalé vysoké pece. Mimo kaváren můžete využít místní nabídku restaurací a hudebního klubu.

Popularitu si mezi labužníky získala též Cukrárna Ollies, kde si pochutnáte na domácích dortech, zákuscích a dezertech. Do Ollies je to z Dolní oblasti či Mírového náměstí pár minut autem.

Několik tradičních restaurací, kaváren a cukráren najdete rovněž v okolí Mírového náměstí, tedy v samotném jádru Vítkovic. Za dalšími gastro-zážitky mohou místní vyrazit do přilehlých čtvrtí Mariánské Hory, Zábřehu nebo rovnou do centra, kam se dostanou MHD během několika minut.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Úmění a zábava

Ostrava-Vítkovice čerpá z popularity a vysoké návštěvnosti Dolní oblasti Vítkovice s muzei, vyhlídkovou věží a kavárnami. Každoročně se zde konají festival Colours of Ostrava a Beats for Love, ale i řada dalších kulturních, sportovních a gastronomických akcí.

Hlavním lákadlem je muzeum Svět techniky, které návštěvníkům originálním způsobem zprostředkovává technologické objevy a vědecké poznatky. A na své si zde přijdou i děti, jimž je určena expozice Dětský svět a dětský koutek.

V multifunkční hale Gong probíhají konference, workshopy nebo koncerty na mezinárodní úrovni.

Součástí Dolní oblasti je areál Hlubina, kde můžete navštívit mj. kino Cineport či si pronajmout lezeckou stěnu.

Centrum Vítkovic představuje zajímavou architektonickou lokalitu s místní dominantou – novogotickým kostelem svatého Pavla. Historické jádro Vítkovic je od roku 2003 městskou památkovou zónou s unikátní architekturou.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Noční život

Přestože na Stodolní dojedete za pár minut tramvají, příjemný večer plný zábavy lze prožít přímo ve Vítkovicích.

Za kulturou zamiřte do areálu Hlubina v DOV, kde to žije i po zavírací době muzeí. Zajímavý film můžete zhlédnout v kině Cineport, živou hudbu či přednášku si poslechnete v některém ze zdejších klubů. Pestrý program nabízí klub Heligonka s hudebními a divadelními představeními.

Na Mírovém náměstí, v centru Vítkovic, máte k dispozici několik lokálních hospůdek a restaurací nebo známý herní klub Bonver. Některé z nich jsou vybaveny bowlingovou dráhou, kulečníkovými stoly atd. Nabídka a počet zdejších podniků i přesto zaostává za centrem či dalšími obvody, a proto místní vyrážejí za zábavou i mimo Vítkovice.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Nakupování

Díky její výhodné poloze mají obyvatelé Vítkovic dobrý přístup k obchodním centrům Karolina v centru Ostravy i AVION v Zábřehu, v nichž najdete mnoho obchodů s potravinami, oblečením, nábytkem a dalším sortimentem. V těsné blízkosti se nachází hypermarket Kaufland. Pro každodenní nákupy však mohou místní využít lokální supermarkety, obchody nebo večerky s delší otevírací dobou. Většina z nich se nachází v okolí Mírového náměstí, další v lokalitě kolem ulic Zengrova a Rudná, tedy v pěším dosahu z většiny míst ve Vítkovicích.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto