0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Kam na jídlo

Díky vyvážené síti kvalitních restaurací ve Slezské Ostravě, Michálkovicích či Muglinově nemusejí místní obyvatelé za jídlem jezdit ani chodit daleko. Asi nejznámější je rodinná restaurace U Dvořáčků ve Slezské Ostravě s příjemnou atmosférou, širokou nabídkou jídel a vína a pravidelnými akcemi. K oblíbeným podnikům dále patří kupř. muglinovská pizzerie Trattoria Nico s českou i italskou kuchyní a italsko-francouzská restaurace „49“ s moderním interiérem, denním menu a solidní nabídkou pokrmů i drinků.

Další výhodou bydlení ve Slezské Ostravě a okolí je dobré a rychlé dopravní spojení do centra města, které nabízí větší výběr restauračních zařízení.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Úmění a zábava

Slezskoostravský hrad, halda Ema, zoologická zahrada i městský fotbalový stadion Bazaly. Slezská Ostrava a přilehlé čtvrti představují skvělou lokalitu pro klidné bydlení se spoustou možností pro aktivní i kulturní využití volného času.

Zoologická zahrada Ostrava – 2. největší zoo v ČR – je bezesporu největším lákadlem. Originálně pojaté expozice, téměř 4 000 zvířat a moderní zázemí uspokojí celou rodinu.

Milovníci umění mohou navštívit Keltičkovu kovárnu na Keltičkově ulici nebo zavítat do Slezskoostravské galerie s výstavami a expozicemi umělců z regionu i celé České republiky. Za sportem zamiřte na fotbalový stadion Bazaly nebo přírodní koupaliště v Antošovicích, kde najdete i nudapláž.

V oblasti se nachází památkově chráněná halda Ema, jejíž návštěva vás odmění přímo dechberoucím výhledem na Ostravu, Beskydy a Moravskou bránu.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Noční život

Slezská Ostrava a východní část města představuje ideální lokalitu pro poklidné a nerušené bydlení. Pokud si však chcete popovídat s přáteli u piva či vína nebo zajít na dobrou večeři, k dispozici máte dostatek restaurací, hospod, barů a pivnic, některé otevřené dlouho do noci.

Protože jsou Muglinov, Slezská Ostrava, Kunčice a Michálkovice primárně residenční části Ostravy, za větší zábavou místní vyrážejí do centra města. Díky kvalitní dopravní infrastruktuře se na Masarykovo náměstí nebo ulici Stodolní dostanete trolejbusem či autobusem za několik minut.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Nakupování

V této tiché, residenční části Ostravy nenajdeme velká nákupní centra ani hypermarkety. Potraviny a veškeré další potřebné zboží si však obyvatelé snadno obstarají v supermarketech Penny či Hruška, lokálních obchůdcích a večerkách s dlouhou otevírací dobou, kterých je v každém z obvodů rozmístěno dostatečné množství.

Za většími nákupy cestují místní zpravidla autem, a to do hypermarketů v OC Karolina a Laso v centru Ostravy, případně do OC AVION Shopping Park v Zábřehu.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto