0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Kam na jídlo

Především v Ostravě-Porubě najdete mnoho vyhlášených restaurací s výtečnými pokrmy a kvalitním servisem. Řeckou, mexickou, ale i asijskou kuchyni můžete ochutnat na Hlavní třídě – v centru Poruby. Na své si zde přijdou též milovníci pizzy, tureckých specialit a nově i fanoušci originálních belgických hranolek. Krom Hlavní třídy se další restaurace nacházejí podél ulic Opavská a Francouzská.

Také Martinov, Třebovice a Pustkovec disponují dobrou sítí gastronomických podniků, včetně těch nejslavnějších v celé Ostravě. Příkladem budiž U Zlatého Lva v Pustkovci, jenž se pyšní titulem nejstarší restaurace v Ostravě. Atraktivitu Poruby dále zvyšují četné kavárny, cukrárny a čajovny rozmístěné zejména na horním konci Hlavní třídy, v blízkosti Vysoké školy báňské, a v jejím středu, v okolí tzv. rondlu. Další restaurace najdeme v okolí zastávky Duha v Pustkovci, stejně jako poblíž komplexu Nová Poruba na Francouzské ulici.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Úmění a zábava

Třetí největší planetárium v Česku, největší venkovní koupaliště ve střední Evropě, víceúčelový zimní stadion, knihovny, hřiště, parky a lesy v bezprostředním dosahu. Obyvatelé Ostravy-Poruby a sousedních obvodů mají velkou škálu možností, jak naložit s volným časem. Největší výhodou bydlení v Porubě je mimořádné množství zeleně. Krom městských parků jde především o lesopark Poruba s ideálním prostředím pro zdravou relaxaci celé rodiny. V témže lesoparku se nachází Planetárium Ostrava, jež pořádá řadu vzdělávacích programů pro děti i dospělé.

Sportovní nadšenci ocení blízkost krytého bazénu a letního koupaliště, stejně jako výborné podmínky pro běh, cyklistiku, bruslení na kolečkových i klasických bruslích nebo pěší výlety. V Porubě a okolí najdeme hned několik knihoven, center volného času a domů dětí a mládeže.

Za zmínku stojí Cirkulum – festival nového cirkusu, závody na kolečkových bruslích a další kulturní a sportovní akce, jež se každoročně konají na Hlavní třídě.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Noční život

Západní část Ostravy je známá spíše pro svoji klidnou atmosféru, než noční život. Nicméně kdo nechce, v noci se tu nudit rozhodně nebude.

Posezení s přáteli u piva, romantická večeře ve dvou, návštěva diskotéky nebo koncertu – pokud bydlíte v Porubě a okolí, za zábavou nemusíte daleko. V oblasti sídlí restaurace a hospody v britském, irském i mexickém stylu, kluby s živou a taneční hudbou, bowling, karaoke a další. K těm nejoblíbenějším patří bar Co kdyby, irská restaurace Rusty Bell či komplex Koruna s pizzerií a diskotékou.

Většina podniků se nachází podél Hlavní třídy v Porubě a v přilehlém okolí, jiné najdete v Martinově a Pustkovci. Právě v Martinově sídlí rock and rollový klub Garage, kde se pravidelně pořádají koncerty, divadelní představení, plesy, párty a další kulturní akce.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto

Nakupování

Obyvatelé Poruby, Pustkovce a Třebovic mají k dispozici obchody Tesco, Lidl a Kaufland a hypermarkety Albert a Globus. Síť velkých i menších obchodů a večerek umožňuje pohodlný nákup všeho potřebného, bez dlouhého cestování. Novinkou jsou též prodejny zaměřené na biopotraviny a ovoce, zeleninu a další produkty od místních dodavatelů, které vznikají především na porubské Hlavní třídě.

V Ostravě-Třebovicích najdeme Obchodní centrum Galerie s hypermarketem Tesco, obchody se značkovým oblečením či knihami, dále restauraci, kavárnu a dětský koutek.

Také v Porubě se od jara do podzimu konají farmářské trhy s kvalitními potravinami lokálního původu.

Největší koncentrace obchodů se nachází na ulici Hlavní třída, především v její západní části, směrem k VŠB. I z tohoto důvodu se jedná o jednu z nejatraktivnějších residenčních i komerčních lokalit v Porubě a Ostravě vůbec.

Najít nemovitost v této lokalitě Ilustrační foto