0 nabídka k porovnání Zobrazit porovnání Odstranit porovnání

Život ve Frýdku-Místku

Místek

Okolí Místeckého náměstí je jedním z center Frýdku-Místku. Nedaleko je veškerá občanská vybavenost - školy, nákupní střediska i přehrada Olešná. Projít se zde můžete podél přehrady i v parku B. Smetany.

Frýdek

Frýdek je druhým z center města. Najdete zde vše od Zámeckého parku, přes nemocnici, sportovní halu nebo velké nákupní centrum Frýda. Pokud chcete zůstat v centru dění, Frýdek je pro vás ideální.

Chlebovice

Chlebovice leží na úpatí Palkovických hůrek, romantické horské panorama je tak na dosah. Poklidná obec se může pochlubit významným Fojtstvím, turistickou stezkou nebo rozhlednou Panorama.

Zelinkovice-Lysůvky

Osady Zelinkovice a Lysůvky leží na západ od Frýdku-Místku. Na své si tady přijdou milovníci lesa, který osady obklopuje, stejně jako vody. Na východ od osady je známá přehrada Olešná.

Lískovec

Obec Lískovec je nejsevernější části Frýdku-Místku. Jeideální pro milovníky cyklistiky i procházek na čerstvém vzduchu. Nachází se zde také poutní místo Hájem s léčivým pramenem nebo památná kaple či kostel.

Skalice

Městská část na jih od Frýdku-Místku je ideální pro milovníky přírody. Nachází se zde například Národní přírodní památka Skalická Morávka, kde se můžete pokochat téměř nedotčenou přírodou.

Panské Nové Dvory

Obec Panské nové dvory se nachází na východě města. Přírodní rezervace Novodvorský močál podél potoka Vlčok slibuje čistou přírodu - potkat zde můžete i ohrožené živočichy.

mapa
18,2 index kriminality
24 základních škol
17 kilometrů cyklostezek
60 dětských hřišť

O Frýdku-Místku

Frýdek-Místek leží na úpatí Beskyd a horské přírody, zároveň se ale jedná o dynamicky se rozvíjející město. Bydlení ve městě a jeho bezprostředním okolí je žádané zejména pro blízkost přírody, chráněných oblastí, hor, lesů a vodních ploch. Poloha města v blízkosti nejen slovenských, ale i polských hranic je ideální i pro zahraniční investory.

Město disponuje občanskou vybaveností, jako je městská hromadná doprava, nemocnice, řada sociálních zařízení, škol mateřských, základních i středních. Pro milovníky sportu je zde hala Polárka, přehrada a aquapark Olešná nebo řada parků a sportovních hřišť. Nechybí ani blízkost historie skrze zachovalá náměstí nebo zámek.

Centrum města je vhodné pro milovníky zábavy, kultury, sportu, kaváren a aktivního životního stylu. Zkrátka pro lidi, kteří to chtějí mít pořád všude blízko. Okolní obce zase slibují klidné bydlení v přírodě a nádherné výhledy na hory.

Ilustrační foto